sometimes you need to feed your dreams not to let your soul get starving

The Pen of Psychology

The Pen of Psychology

"Nem létezik gyógyíthatatlan betegség, csupán gyógyíthatatlan beteg." - Norman Cousins

2020. október 15. - König Ditta

health.jpg"Nem létezik gyógyíthatatlan betegség, csupán gyógyíthatatlan beteg." - Norman Cousins

Dr. Joe Dispenza, agykutató írásait bizonyára sokan ismerik.

Az egyik olyan kutató, aki helyettünk vette a fáradtságot és megértette, lekutatta és megfogalmazta, miért van az, hogy egyesek lefogynak, vagy meggógyulnak, míg mások nem.

Ő egy olyan orvos, aki tökéletesen érti a negatív érzelmek, a hiedelmeink és a saját egyéni percepciónk szerepét, mindannyiunk életében.

Mondok néhány példát, hogy mindannyian megérthessük, kapcsolódóan az egészség témáihoz, jóllehet ugyanezek a tudattalan mechanizmusok működnek bennünk párkacsolat, család, munkahelyi vagy egyéni mentális/érzelmi beállítódásaink terén is.

- amennyiben azt gondoljuk magunkról, hogy nem tudunk lefogyni: ez így fog történni.
- amennyiben azt hisszük, hogy betegek vagyunk, mert valaki azt mondta, és ez nem gyógyítható: ez így fog maradni.
- amennyiben KORLÁTOZÓ hiedelmeink vannak: ezek VALÓBAN korlátozni fognak. (nem vagyok elég jó, nem vagyok szép stb. stb.)

A hiedelmeinkkel történő belső munka tehát nagyon fontos terület, amennyiben folyamatosan zátonyra futunk a céljaink tekintetében. Az NLP-vel, neuro-lingvisztikus programozással gyors eredményeket érhetünk el ezen a területen, erről korábban több emailt küldtem már, és itt legismertettebb NLP tanító riportját is láthatod velünk. Most nézzük meg Dr. Dispenza kiutatásait. 

A következtetése pedig igen izgalmas: az olvasó, az összes többi emberhez hasonlóan, saját gondolkodásával, érzéseivel, szándékaival, valamint aktuális transzcendentális állapotával alakítja agyát és testét.

Joe gondosan elmagyaráz minden egyes szemet abban az oksági láncban, TUDOMÁNYOS megközelítéssel a könyveiben. Egy gondolattal kezdünk valamit, és a testünkben ennek hatására, valamiféle biológiai változással történik – megnő például a véráramban keringő őssejtek vagy az immunitást biztosító fehérjemolekulák száma. Ha ez így működik, akkor akár le is fogyhatunk? Akár meg is gyógyulhatunk?

Ha megértjük, hogy a testünk hogyan képes megújítani önmagát, akkor elkezdhetjük céltudatosan is alkalmazni ezeket a pszichológiai folyamatokat, és irányíthatjuk sejtjeink hormon- és fehérje-előállítását, illetve azokat az idegpályákat, amelyeken ezek a sejtek kommunikálnak egymással. Testünk anatómiája nem statikus, hanem szüntelenül, pillanatról pillanatra változik. Agyunk szinte izzik, miközben másodpercenként épülnek és halnak el benne a szinaptikus kapcsolatok.

Dr. Dispenza arra tanít minket, hogy ezt a folyamatot képesek vagyunk tudatos irányításunk alá vonni, ha végre a volán mögé ülünk ahelyett, hogy tétlenül szemléljük a történteket az anyósülésről. Az a felfedezés, miszerint az egy adott idegpályán belüli kapcsolatok számát ingerléssel meg lehet kétszerezni, forradalmasította a biológiát az 1990-es években. A felfedező, Eric Kandel neuropszichiáter, Nobel-díjat kapott érte. 

Tehát mi lenne, ha Joe Dispenza alapján, inkább azt hinnénk el, hogy meg tudunk gyógyulni, hogy az allergiánk megszűnhet, hogy képesek vagyunk lefogyni, hogy túl tudunk nőni a maradi, vagy negatív környezetünkön.

Mindenki saját maga dönt arról, hogy MIBEN HISZ. Az azonban nagyon fontos, hogy ezek a hiedelmeink, önmagunk korlátlan képességeiről szóljanak. Hány olyan hiedelemmel rendelkezel, amellyel korlátozod a saját Életed?

A bejegyzés trackback címe:

https://konigeva.blog.hu/api/trackback/id/tr416240610

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása