sometimes you need to feed your dreams not to let your soul get starving

The Pen of Psychology

The Pen of Psychology

A szorongás problémája ,nem covid probléma

2020. október 14. - König Ditta

pszichoagy.jpgIdeje előretekintenünk, és egy picit átfókuszálni a jelenlegi járványügyi helyzetről, a közeli jövőnk felé. Ez az amivel elmozdulhatunk a beszűkült és bezárkózott tudatunkból, és aktívan cselekvőkké válljunk. 

Ez azért is szükséges, hogy meglássuk a lehetőségeinket, és ne a napi halálozási adatokon gondolkodjunk, vagy egy országhatárokon nem megálló vírus kórokozó esetében, különböző politikai összeesküvéseket gyártsunk.

Tehát a kinyílást, kezdjük a tudatunk nyitásával, ez azonban némi tudatos munkát igényel, az alábbiak szerint. Dr. Gail Saltz, amerikai pszichiátriai egyetemi docens ajánlása alapján, (New York Presbyterian Kórház) tegyük meg önmagunkért az alábbi lépéseket:

----1. Kerüld el a túlinformáltságot.  

A vírussal kapcsolatos információkat csak naponta EGYSZER ajánlott fogyasztani. A címsorok nézése, hallgatása és olvasása csak stresszt okoz, neked személyszerint nem segít, és csak további érzelmeket kelt. (ami a címsorok célja is)

Sok címsor, helytelenül katasztrófálja a helyzetet, és félelmet kelt. Tudjunk erről, és vegyük észre. A szorongás, amit ez kelt, nem visz előre. Állítsuk le a Facebook használatot, korlátozzuk be az internet használatot, és ismerjük fel, hogy rengeteg az álhír. 

---- 2. Növeld a relaxációs technikák alkalmazását. (akár sporttal)

Amikor a szorongás fokozódik, akkor a testünk feszültségi szintje is növekszik. Ez tovább fokozza a szorongást. Ez az a ciklus, amit látunk az emberek viselkedésén, szinte az egész bolygón. Ennek az ördögi körnek a megszakításához, meg kell tanulnunk relaxálni. Bármilyen módszer jó, és az elsajátított technika a TIÉD marad. Ha több ilyen módszered van, a járvány UTÁN is könnyedén bánsz majd a stresszhelyzetekkel.

Izomlazítás, mély légzés, éberség, meleg fürdőzés, jóga, meditáció, tai chi, bármi, ami segít a test pihenésében. És igen, sport és a testmozgás is csökkenti a szorongást.

---- 3. A szorongás problémája, NEM COVID-19 probléma!

Tudjunk erről. Az, hogyha egészségesen otthon félünk és szorongunk, miközben dolgozhatnánk is, EGYÁLTALÁN NEM egy vírus által okozott probléma. Ez egy személyes, érzelmi probléma, amit itt az idő felismernünk.

Ha nagyon félünk, miközben betartjuk az általános higiéniai és biztonsági szabályokat, akkor vállaljunk felelősséget a saját érzelmi állapotunkért. Tudatosítsuk ezt, és a környezetünkben lévő embereket ne rántsuk magunkkal. 

A bennünk megnövekedett és tudattalan félelem esetén, hajlamosak vagyunk a rossz döntéshozatalra. Azaz magunk alatt vágjuk fát: a kezeletlen félelmeinknek,  minden bizonnyal gazdasági és pénzügyi következményei is lesznek. A munkahely elvesztése, vagy egy rosszkor felvett hitel, kihathat az egész Életünkre. Fontos a tehát a perspektíváid megtartása. Álljunk le a félelmeinkkel, és tekintsünk előre.

Ha nem tudunk urrá lenni az érzelmeinken és a szorongáson, miközben eddig is bármikor kaphattunk influenzát, hepatitiszt vagy bármi mást, sőt esetleg más  egészségügyi problémáink miatt, nagyobb kockázatnak vagyunk kitéve, akkor fontoljuk meg egy szakember segítségét. Egyes terápiák gyorsan megváltoztathatják a mindenféle dolgokkal kapcsolatos szorongást, ideértve a koronavírust is.

----4. Nézzünk előre!

Ha az amerikai és Európai uniós híradásokba tekintünk (de ugye csak napi 1-szer tesszük ezt), látjuk, hogy mennyire fontos az, hogy újra nyissuk a gazdaságot, az országokat, és mindenki dolgozhasson ÚJRA. Minél előbb, hogy az emberek el tudják tartani a családjaikat, úgy hogy ne betegedjenek meg.

Így továbbra is frissek maradjunk, mentálisan és szellemileg is üdék, testileg pedig erősek, hiszen ez személyes felelőségünk, NEM másoké. Talán még az eddigieknél is fontosabb, hogy SAJÁT magunk körül rakjunk rendet először, és csak ezután próbáljunk másokon segíteni.    

Ahogy a Buddhisták írják: Zavarodott állapotainkban nem vagyunk hasznukra másoknak sem. 

A bejegyzés trackback címe:

https://konigeva.blog.hu/api/trackback/id/tr7316239510

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása