A másféle perspektíva tágítja a látóterünket, és ezzel új lehetőségeket nyújt.
Ezért Dr. Deepak Chopra, amerikai spirituális tanító, orvos és írótól hoztam 3 olyan alapelvet, amelyek ellentmondásnak tűnnek, az eddigi sporttal és diétával kapcsolatos ismereteink tekintetében.
Hogyan gondoskodhatunk a testünkről, és a diétánkról hosszú távon, tehát 100 éven keresztül?
1. Miért kéne kínoznunk magunkat edzés közben?
Nagyon szeretik a sportolók azt mutatni magukról, hogy belepusztulnak az edzésbe, és üvöltve, vagy kínokkal eltorzult arccal edzenek. Ez főképpen a fiatal nőkre és férfiakra jellemző, akik sokkal keményebbek másoknál. Még fiatalok....
Dr. Chopra szerint, a testünk fizikai teljesítőképességét ne használjuk ki, 50%-nál jobban.
Ez azt jelenti, hogy 4 vagy 5 kilométert fussunk, ha 9-et is meg tudunk tenni. Így érezzük minden edzés után, kényelmesen energikusnak és életerősnek magunkat, nem pedig kimerültnek és kizsigereltnek.
Ha rendszeresen így sportolunk, akkor egész életünkben megmarad a sport szeretetünk, figyelünk a testünk jelzéseire, és lesz egy BELSŐ útmutatásunk arról, nekünk személyesen, mennyi elég. Az alkatunk és a szervezetünk külső és belső állapota így fog stabilizálódni, megszűnnek a meghíztam és lefogytam állapotok.
2. Mit jelent az íz a diétában, és a szervezetünk számára?
Az állatok az ízekre hagyatkoznak (és a szagra, ami ezzel összefügg), amikor kiválasztják, mit egyenek meg. Mit sem tudnak arról, hogy mennyi az ajánlott napi vitamin fogyasztás beviteli határértéke, és az sem érdekli őket, hogy ki hozott szabályokat azzal kapcsolatban, hogy mennyit ehetünk valamilyen divatos étrendben.
Mi, emberek elveszítettük a kapcsolatot a testünkkel, és mindent az elménkkel akarunk megoldani, ám ez a szervezetünk esetében nem működik. Nem agyalgatni kell, és még több diétás étrendet keresni az interneten, hanem önmagunkra figyelni.
Ha megfelelő étrendre törekszünk, amelyet egész életünk során végezhetünk, akkor olyan ételeket kell ennünk, amelyek akár minden nap, a 6 alapízt biztosítják.
A 6 alapíz a következő: édes, savanyú, sós, csípős, keserű, fanyar.
Mi most mindannyian azt akarjuk, hogy minden ételünk FINOM legyen. Ezért alakul ki az, hogy az ételeink 80%-a édes, mert ez egyértelműen egy finom íz.
Az ételsorunkat tehát ne élezzük ki arra, hogy hány kalória van benne, hanem azzal is törődjünk, hogy az VÁLTOZATOS legyen. A zöldség és gyümölcs variációk elég sokféle alapízt képesek nekünk nyújtani.
3. Mindannyian sokkal többek vagyunk, mint puszta táplálkozás és sport!
Az emberi létnek és egészségességnek többre van szüksége, mint ételre és mozgásra. Az életünknek jelentéssel és céllal kell rendelkeznie, olyan céllal, amelyért valóban érdemes élnünk.
Ha életünk céltudatosan fejlődik, olyan neurokémai anyagok keletkeznek bennünk, amelyek megerősítik testünk, lelkünk és szellemünk rendszerét. Mélyen legbelül a mindannyian vágyunk rá, hogy a lehető legjobbá tegyük magunkat, csak ezt nem tudjuk mindig kimondani.
Minden ember életcélja az, hogy a legnagyszerűbb önmaga lehessen, hiszen ekkor érezzük a legjobban magunkat. Akkor, amikor ÖNAZONOSAK vagyunk. Ezért messze nem elég, sportolni és diétázni ahhoz, hogy kiteljesedjünk, viszont megszűnnek a testünkkel és az egészségünkkel kapcsolatos problémáink, ha a szellemünk elmélyül.